Лого KNX

KNX Партнер  

LED освітлення. Димування в KNX. Поради від Zennio.

Управление LED в KNX

Еволюція джерел освітлення своїми далеко не прямими шляхами привела нас до широкого використання LED освітлення. Це зручно, красиво, функціонально та економно.

І, звичайно, виникає питання по керуванню такого типу ламп у KNX. Звичайна комутація не викликає ніяких проблем. Беремо актуатори з релейними виходами і ніяких труднощів. А виникають проблеми при необхідності димування. Відбувається це з того, що на сьогодні нема якого- небудь загальновизнаного рішення (стандарта) для димування LED ламп. Кожний виробник вигадує своє схемотехнічне рішення :( Висновок - щось димується, щось - ні, щось - не дуже добре...

Як же можна полегшити нам життя в цій ситуації?

 

Перше. Очевидно, але не завжди в явном вигляді це вказує замовнику та приймається до уваги інсталятором, що лампа повинна бути димованою. На ній та на упаковці - або текстова вказівка, або ось такий символ

Символ диммирования ламп 

Але це ще не факт, що така лампа буде гарно димуватися (причини -  вищє). Отже -

Друге.  Для димування обираємо димер, який для цього підходить. Наприклад, димер від Zennio ZDI-DBX2 - універсальний димер для навантажень типу R, L, C, CFL, LED. Має 2 канали, потужність кожного каналу незалежно віт типу навантаження (!) до 310 W. І ось тут саме корисне! Для цьго, щоби дізнатися, як буде вести себе цей димер при використанні LED ламп Zennio написали інструкцію, в якій детально розписано, як можна через ETS виконати необхіднийй нам тест. Все написано зрозуміло, по шагах, з ілюстраціями. Завантажуємо, роздруковуємо і користуємось!

Третє. І ще невелика допомога від Zennio. Для цього диммера вже є готова таблиця із зазначенням, які протестовані інженерами Zennio лампи (LED, CFL) будуть (або не будуть) добре димуватися. Завантажуємо і дивимся!

Якщо все вдалося - сміливо використовуємо димер Zennio ZDI-DBX2 для протестованих LED ламп. Дякуємо інженерам Zennio, що небагато допомогли ;)