Еволюція джерел освітлення своїми далеко не прямими шляхами привела нас до широкого використання LED освітлення. Це зручно, красиво, функціонально та економно.
І, звичайно, виникає питання по керуванню такого типу ламп у KNX. Звичайна комутація не викликає ніяких проблем. Беремо актуатори з релейними виходами і ніяких труднощів. А виникають проблеми при необхідності димування. Відбувається це з того, що на сьогодні нема якого- небудь загальновизнаного рішення (стандарта) для димування LED ламп. Кожний виробник вигадує своє схемотехнічне рішення :( Висновок - щось димується, щось - ні, щось - не дуже добре...
Як же можна полегшити нам життя в цій ситуації?
Перше. Очевидно, але не завжди в явном вигляді це вказує замовнику та приймається до уваги інсталятором, що лампа повинна бути димованою. На ній та на упаковці - або текстова вказівка, або ось такий символ
Але це ще не факт, що така лампа буде гарно димуватися (причини - вищє). Отже -
Друге. Для димування обираємо димер, який для цього підходить. Наприклад, димер від Zennio ZDI-DBX2 - універсальний димер для навантажень типу R, L, C, CFL, LED. Має 2 канали, потужність кожного каналу незалежно віт типу навантаження (!) до 310 W. І ось тут саме корисне! Для цьго, щоби дізнатися, як буде вести себе цей димер при використанні LED ламп Zennio написали інструкцію, в якій детально розписано, як можна через ETS виконати необхіднийй нам тест. Все написано зрозуміло, по шагах, з ілюстраціями. Завантажуємо, роздруковуємо і користуємось!
Третє. І ще невелика допомога від Zennio. Для цього диммера вже є готова таблиця із зазначенням, які протестовані інженерами Zennio лампи (LED, CFL) будуть (або не будуть) добре димуватися. Завантажуємо і дивимся!
Якщо все вдалося - сміливо використовуємо димер Zennio ZDI-DBX2 для протестованих LED ламп. Дякуємо інженерам Zennio, що небагато допомогли ;)