Лого KNX

KNX Партнер  

Інтеграція охоронної системи в KNX

 knx logo testlr

 satel

 

 Одним з "вузьких" місць використання системи KNX є система безпеки.

Польская фірма SATEL, яка є одним з ведучих виробників охоронно-пожежного обладнання, має у лінійці виробів спеціальний шлюз, який дозволяє інтегрувати систему безпеки SATEL у систему управління будівлею на базі протоколу KNX.

Для цього використовується спеціальний модуль розширення INT-KNX-2 - шлюз інтеграції системи KNX та охоронною сигналізацією на базі приборів INTEGRA.

внешний вид INT KNX 2

Об'єднання двох систем в єдине ціле з допомого. INT-KNX2 дозволяє отримати більш широкий функціонал, ніж у випадку простого  використання окремих рішеннь, не пов'язаних між собою – домашньої автоматизації та охоронної сигналізації. Поєднання двох цих систем гарантує підвищений рівень безпеки, забезпечує комфортні умови у домі та дозволяє економити електроенергію.

пример использования satel

Можливості комбінованої системи

Комплексна автоматизація будинку дозволяє запрограмувати різноманітні сценарії роботи пристроїв автоматики та охорони. Так, наприклад, якщо в нічний час панель активує економний режим роботи опалення, то вранці перед пробудженням господарів обігрів буде переведено в режим «комфорт». Крім того, заздалегідь може бути включена і тепла підлога у ванній кімнаті. Ще - автоматичне переведення кліматичної системи в економний режим при постановці будинку на охорону.

Використання контактів охоронної сигналізації на вікнах дозволить значно заощаджувати, крім випадків підтримки температури в приміщеннях з відкритими вікнами. Постановку та зняття з охорони можна здійснювати з пультів управління "розумним будинком".

Забезпечення підвищеної безпеки

Перебуваючи у режимі охорони та виявивши несанкціоноване вторгнення, охоронні датчики формують сигнал, при отриманні якого автоматика увімкне освітлення в зоні порушення. Крім того, автоматизація будинку дозволяє імітувати присутність господарів навіть у разі їх тривалої відсутності - автоматично включатиметься і вимикатиметься світло, опускатимуться і підніматимуться рольставні тощо.

Особливості підключення INT-KNX

Для присвоєння пристрою адреси в системі охорони/автоматики будинку та визначення числа виходів, що додаються до ПКП, використовуються DIP перемикачі. Щоб запобігти несанкціонованому доступу до блоку INT-KNX2, пристрій має тамперний контакт.

Якщо система автоматизації будинку не використовує тампер у роботі, то при встановленні відповідні клеми мають бути замкнуті. Підключення модуля до KNX виконується за допомогою стандартного гнізда.

Два варіанти електроживлення модуля Satel

Для живлення INT-KNX2 необхідне джерело постійного струму з напругою 12 В. Якщо відстань до панелі, на базі якої реалізована охорона/автоматизація будинку, не перевищує 300 м, то електроживлення до модуля можна підвести безпосередньо від неї. У разі великої взаємної віддаленості цих пристроїв для INT-KNX2 необхідно використовувати інше джерело електроживлення (блок живлення або модуль розширення із вбудованим блоком живлення).

Налаштування модуля

Налаштування модуля здійснюється за допомогою компьютера з встановленою програмою DLOADX.

 скриншот программы dloadx

У комбінації з охоронною сигналізацією автоматизація будинку набуває ширшого функціоналу:

  • Відображення стану  охоронної сигналізації на екранах системи KNX
  • Розширення системи охоронної сигналізації віртуальними виходами, призначеними для керування пристроями KNX
  • Можливість керування пристроями KNX за допомогою макрос-команд
  • Керування системою охоронної сигналізації за допомогою пристроїв KNX (при використанні зон системи охоронної сигналізації)
  • Економія енергії за рахунок інтелектуального керування її споживанням
  • Підвищення комфорту
  • Можливість розширення функціоналу систем які вже знаходяться в експлуатації

Даною інфомацією з нами люб'язно поділилася фірма зі Львова IQDim

P.S. При написанні статті використовувались матеріали з офіційного сайту компанії SATEL .